Главная / Афиша / Творчий вечір Тараса Компаніченка

Творчий вечір Тараса Компаніченка

TarasK_for_Inet8 серпня, у суботу, о 16 годині відбудеться творчий вечір Тараса Компаніченка «Землю цю благословлю…» у рамках виставки живопису Наталії Найди «Благословенна земля Твоя, Господи…».

Звучатимуть псалми Давидові та псалми нашої доби у виконанні Тараса Компаніченка – кобзаря, реконструктора старовинних пісень, лідера ансамблю старовинної музики «Хорея Козацька», мистецтвознавця.

Художниця Наталія Найда згадує: «Задум створити виставку, яка б об’єднувала твори такою назвою, виник у мене давно. Читаючи псалми Давида, я загорілась мрією створити цілу серію робіт до його псалмів і до акафістів, присвячених Божій Матері. Відвідуючи храм, захотіла передати літургію землі, села, родини. Одна з робіт так і називається «Родина», на ній сім’я формально нагадує зображення іконостасу, а батьки ‒ як царські врата. Втілення задумів потребувало нових ідей та техніки, яка б передала те, що важко передати… Виникло бажання освоїти новий формальний простір для втілення ідей. Був цілий ряд експериментів, з поетапним нашаруванням фарб, які просвічувались і давали відчуття повітря і багатоплановості.

Благословенна земля ‒ це моя земля, це Україна ‒ велика духовна спадщина, носіями, якої ми є. Вважаю, що митці повинні намагатись усвідомлювати ту відповідальність, яка на них покладена, бо художники, поети, філософи творять духовний всесвіт сьогодення, середовище і форму буття, дух майбутнього. Хочеться сходження, щоб завдяки творчості, через пізнання земних глибин душа торкалась неба…».

Ця зустріч – нагода поспілкуватись з митцями, оглянути виставку, поринути у світ прекрасного, подарований нам Творцем та переосмислений художницею Наталією Найдою і музикантом, поетом, композитором Тарасом Компаніченком.

Адреса: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9, корпус 9 (На території Києво-Печерського історико-культурного заповідника)

Тел.: 280 79 76, 280 52 56, 093 767 43 81

Вхід на подію – за умови придбання вхідного квитка в музей:

15 грн. для дорослих,

5 грн. – для дітей, студентів, пенсіонерів.

Афіша_НайдаН.

Проверьте так же

“Об’єднані серцями: Благодійний концерт-аукціон подяки за підтримку від союзників відбудеться в Києві”

У відповідь на звинувачення в тому, що ми не дякуємо країнам, які підтримали нас під …

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

%d такие блоггеры, как: