Главная / Афиша / ВАРЕНИКИ В ПРЕРІЯХ: З УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА ДО КАНАДСЬКОГО МЕЙНСТРІМУ

ВАРЕНИКИ В ПРЕРІЯХ: З УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА ДО КАНАДСЬКОГО МЕЙНСТРІМУ

unnamedОРИСІ ПАЩАК-ТРАЧ, (м. Вінніпеґ, Канада) відомого фахівця з етнології, письменниці, перекладача, кореспондента газети The Ukrainian Weekly (Нью Джерсі, США), довгорічної співробітниці бібліотеки Манітобського Університету, ініціатора й куратора 14-ти поїздок культурного спрямування «Повернення до джерел» з Канади до України. Пані Трач – також перекладач англійською мовою багатотомного видання альбому Івана Гончара «Україна й Українці», видань з українського народного вбрання і мистецтва. Нині Орися працює над книжкою про українське Різдво, а також проводить серію лекцій у різних містах Північної Америки та України.

Що таке традиційна народна кухня по-українськи? Що вирізняє нас з-поміж інших народів? Які українські страви стали найвідомішими і найпопулярнішими черед чужоземців?

Свій погляд на ці й інші запитання надасть канадійка українського походження Орися Трач, ілюструючи свій виступ знахідками і відкриттями в українській етнології.

На її думку, вареники (пироги)– це вже не лишеукраїнська традиційна улюблена страва. За останні десятиліттявони перетворилися на мейнстрімну  (стильну, модну, основну) їжу –і навітьфаст-фуд.

На зустрічі пані Орися торкнеться питань термінологічного походження слова «вареник», його лінгвістичних трансформацій, місця в повсякденному і обрядовому меню, а також розповість про перетворення на теренах Західної Канади вареників на таку ж  популярну страву як піца, де навіть побутує «вареникова піца».

unnamed

У програмі також:

Домашні вареники від пані Тетяни – зібрані кошти надійдуть пораненим воїнам та їхнім родинам (в межах Мистецької Оборонної Толоки).

Виступ – українською мовою з можливим авторським перекладом англійською для іншомовної публіки

unnamed (1)

Вхід – за музейним квитком.

Адреса: НЦНК «Музей Івана Гончара», вул. Лаврська 19

Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.

Телефон для довідок: 288-92-68, 280-52-10

 

Проверьте так же

Магія літа в Caribbean Club: вистави, концерти, диско та варʼєте «Рояль»

Caribbean Club запрошує на літні події на будь-який смак: варʼєте, театр, концерти та танцювальні вечірки. …

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

%d такие блоггеры, как: