Главная / Титул / В Україну отримала інноваційну технологію по виробленню питної води в зонах гуманітарних катастроф

В Україну отримала інноваційну технологію по виробленню питної води в зонах гуманітарних катастроф

Завдяки домовленостям благодійників в Україну поставили сучасні інноваційні системи по виробленню гігієнічно безпечної питної води BASOQUELL 807 австрійської компанії BASU. Це стало можливим завдяки зусиллям Благодійного фонду «Можемо разом».

Такі мобільні системи дають можливість мати чисту воду у будь-яких польових умовах та будуть застосовані в зонах гуманітарних катастроф. Вони будуть передані до Державної служби надзвичайних ситуацій України, яка проведе розподіл допомоги у місця, де наразі в ній є найбільша потреба.

Ймовірно перші такі станції забезпечать питною водою жителів Харкова, Миколаєва та населених пунктів Київської області – Бучі, Ірпеня, Гостомелю, Ворзеля, де зруйновані або не функціонують інженерні системи водопостачання.

“Для виробництва гігієнічно безпечної питної води можна використовувати не тільки технічну воду, а навіть воду з природних водойм – річок, ставків або струмків, – розповідає Олесь Довгий, народний депутат України, ініціатор постачання систем BASOQUELL 807 в Україну. – Система очищує біологічні та вірусні забруднення, проводить гігієнізацію води, підвищує її якість та руйнує біоплівку без застосування хлору”.

Основою системи є сертифіковані у Європі концентровані засоби та контейнери з харчового пластику, в яких проходить очищення, зберігання та за необхідності транспортування води. Обʼєм однієї станції складає 1000 л, що дозволить забезпечити питною водою одразу 500 осіб в день. На цьому етапі в Україну завезено 12 таких станцій. Система є багаторазового використання, місткість не потрібно додатково промивати після гігієнізації.

“Відсутність чистої води в містах, де проходять активні бойові дії призводить до поглиблення гуманітарних катастроф та потенціально виникненню епідемій, – розповідає Оксана Гуляєва – директор благодійного фонду “Можемо разом”, що провів домовленості про постачання систем з Європи та передає їх ДСНС. – Отримані нами системи здатні знезаражувати воду, вбивати бактерії. Дякуємо пану Херберту Венделу (Herbert Wandl), засновнику BASU – компанії-виробника. Завдяки нашим спільним зусиллям українці, що опинилися в зонах лиха будуть забезпечені чистою водою”.

Крім централізованого використання, системи також можуть застосовані як невеликими групами людей, так і персонально. Для цього концентрат буде розфасований у пляшки по 1, 5 та 10 літрів, а також індивідуальні шприци для самостійного очищення води та розданий людям.

Також в Україну поставлена велика партія дезінфекційної рідини BASOQUELL 710 на водній основі, що використовується як засіб очищення, дезінфекції поверхонь без спирту, а також промивання ран. Засіб видаляє водорості, грибки, грибки (C.albicans), віруси (включаючи HBV, HCV, ВІЛ, Rota, Corona, Noro), також діє ефективно та надійно проти мікробів та бактерій.

 

Проверьте так же

Культурний фронт триває

З перших днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну проходить масштабний і безпрецедентний проєкт – Міжнародний …

%d такие блоггеры, как: