Главная / Персонажи / “Краще загинути зі зброєю в руках, ніж жити рабом”: Коля Сєрга у “Ранку Вдома” розповів про рік боротьби за Україну

“Краще загинути зі зброєю в руках, ніж жити рабом”: Коля Сєрга у “Ранку Вдома” розповів про рік боротьби за Україну

Очільник “Культурних сил”, поет, музикант та військовослужбовець ЗСУ Коля Сєрга завітав у студію програми “Ранок Вдома” на каналі “Дом”. Під час відвертого інтервʼю Ірині Хоменко і Костянтину Октябрському артист розповів, як команда платформи “Культурні сили” згуртувала довкола себе українських артистів на інформаційному фронті та чим саме вони займаються під час повномасштабної війни.

Відомий ведучий і музикант Коля Сєрга у перші дні повномасштабного вторгнення взяв до рук зброю. Та й на цьому не зупинився – артист став культурно підтримувати українців, які боронять нашу країну, а ще надавати психологічну підтримку цивільним. 

“У перші дні повномасштабної війни був дуже високий стрес. Не було зрозуміло, як довго це буде тривати, як швидко просуватимуться російські війська. Мій світогляд був у стані краху. Я зрозумів, що потрібно повернутись до себе і знайти, чим я можу бути корисним тут і зараз. 24 лютого я створив психбатальйон — групу психологічної підтримки. Вона досі функціонує — там в онлайн-режимі працюють близько 200 психологів і ще біля 3000 постійних користувачів”, – поділився Коля Сєрга в ефірі каналу “Дом”.

Зрозумівши, що група психологічної підтримки злагоджено працює і без його допомоги, музикант став шукати себе в іншому. Тоді Коля Сєрга прийняв рішення вступити до лав Збройних сил України.

“Telegram-канали лякали, що російський десант має бути з хвилини на хвилину в Одесі. Я розумів, що військового досвіду у мене немає і якщо я візьму до рук зброю, то по мені будуть стріляти. Але краще загинути зі зброєю в руках, ніж жити рабом. Ніж жити в тому світі, де перемогла несправедливість, – пригадує артист. – Перші півтора місяці я був суто солдатом і виконував свої безпосередні обов’язки: рив окопи, будував бліндажі, чергував, навчався, виконував додаткову роботу на тому об’єкті, де перебував. Між чергуваннями ми щовечора робили концерти зі скрипалем Мойсеєм Бондаренком і точно зрозуміли, що музика лікує”.

Тоді у музиканта виникла ідея створити “Культурні сили”, до якого з годом долучилося чимало відомих українців.

“У нас є резиденти, а є лицарі культурного десанту. В першу чергу, це про рівень відповідальності. Лицарі є постійними учасниками культурного десанту, вони окрім безпосередньо свого культурного інструментарія ще вивчають психологію, комунікацію, роботу з групою. Це ювелірна робота. У нас в десанті Саша Чемеров — геніальний український музикант і музичний продюсер “Культурних сил”. Анатолій Грабовий — один із наших головних організаторів і координаторів. Марія Скворцова— займається цивільним напрямком та деокупованими містами, лялькар Валерій Дзех, музикант Yarmak, Павло Вишебаба”, – розповів Коля Сєрга у програмі “Ранок Вдома”.

Проверьте так же

Премʼєра кліпу: MamaRika – “Останній день”

Українська співачка MamaRika презентує новий кліп на пісню “Останній день”, в якому показує ексклюзивні кадри …

%d такие блоггеры, как: